Kto jeszcze opisuje?

Nasza działalność inspiruje innych! Tutaj znajdziesz odnośniki do stron, na których dodawane grafiki również są opisywane. Mamy nadzieję regularnie aktualizować tę sekcję :)

Historyczne bzdury

Strona, na której ukazują się nie tylko zdjęcia czy obrazki, ale też pisane ciekawym, ciętym słowem mini-artykuły zrywające z powszechnymi przekłamaniami dawnych dziejów. Autorka opisuje uzupełniające treść grafiki na prośbę niewidomego czytelnika od listopada 2015 r.
Linki do facebooka: wersja zwyczajna, wersja mobilna.

Szanuj Słowa

Znajomi mówią, że jesteś gramatycznym nazistą? Albo po prostu lubisz poprawność językową? Być może więc bawić Cię będą znaleziska tu publikowane. Autorka opisuje na naszą prośbę grafiki od lutego 2016 r.
Linki do facebooka: wersja zwyczajna, wersja mobilna.

Partia Razem

Na chwilę obecną to jedyne ugrupowanie polityczne, które opisuje osobom niewidomym swoje grafiki. Godnym uwagi jest skala i rzetelność, z jaką to robi. Opisy udostępnianych grafik na głównym facebookowym profilu oraz na wszystkich regionalnych stronach możecie czytać od końcówki 2015 roku!
Linki do facebooka: wersja zwyczajna, wersja mobilna.
Oficjalna strona: partiarazem.pl.

Joanna Miszczuk

Pisarka, która na prośbę ociemniałej czytelniczki opisała wszystkie okładki swoich książek i zapewniła, że opisze każdą następną. Również zadbała o to, by jej opisy były dostępne przy jej pozycjach na stronie wydawnictwa Prószuński i S-ka.
Linki do jej facebooka: wersja zwyczajna, wersja mobilna.
Strona wydawnictwa: proszynski.pl.
Maria Ulatowska i Jacek Skowroński również opisali okładkę swojej książki Historia spisana atramentem, która ukazała się nakładem wspomnianego wydawnictwa. Autorzy poszli jednak o krok dalej – opisu można posłuchać, pobierając plik.
Link: posłuchaj.

Miasto Radlin

Leżąca w południowej części województwa śląskiego miejscowość zdecydowała się otworzyć na temat dostępności swoich niewidomych mieszkańców. Od czerwca 2016 r. samorząd niezłomnie opisuje grafiki na swoim facebookowym profilu, jak też dba o czytelność swoich stron internetowych i zamieszczanych tam dokumentów. Niestety od marca 2016 r. przestaliśmy zauważać opisy na profilu społecznościowym miasta.
Linki do facebooka: wersja zwyczajna, wersja mobilna.
Oficjalna strona miasta: miasto.radlin.pl.

Anna Jesinowicz-Nguyen

Artystka, opisuje… gobeliny! I to wcale nie z myślą o osobach niewidomych. Okazuje się, że również dla widzących precyzyjne opisy bywają przydatne.
Linki do jej facebooka: wersja zwyczajna, wersja mobilna.
Strona: annajesinowicznguyen.info.