Lista grup, forów dyskusyjnych osób niewidomych

Osoby niewidome oraz słabowidzące nieformalnie zrzeszają się, tworząc tematyczne lub ogólne społeczności, by w najwygodniejszy dla siebie sposób wymieniać wiedzę oraz dyskutować. Jednak są to miejsca bardzo rozproszone i często trudno się o nich dowiedzieć inaczej niż przez pocztę pantoflową. Dostrzegając to, publikujemy uporządkowaną listę publicznych grup oraz forów, by ułatwić Ci do nich dostęp. Jeśli brakuje to Twojej lub znanej Tobie społeczności, napisz maila na l.slowik@gmail.com.
Jeśli jeszcze nie nadarzyła się okazja, zachęcamy do zapoznania się z Netykietą, czyli podstawowymi zasadami zachowania w Internecie.

W pierwszej kolejności dzielimy miejsca ze względu na formę, sposób ich działania.

Grupy na facebooku.

Tekstowe grupy z możliwością dodawania załączników (do 100 MB). Wpisy prezentowane są chronologicznie od najnowszego lub od najnowszego pod wpisem komentarza. Czasem ważne informacje są zawarte w tzw. przypiętych postach, które są wyświetlane najpierw, niezależnie od chronologii. Konieczne jest posiadanie konta w serwisie.

Mailowe grupy, listy dyskusyjne.

Tekstowe grupy, gdzie wiadomość rozsyłana jest mailem do wszystkich uczestników w chwili wysłania jej na adres e-mail listy, czasem również po zaakceptowaniu jej przez moderatora.

Grupy na WhatsAppie.

Grupy, w których dominują wiadomości głosowe, jednak możliwe jest również wysłanie wiadomości tekstowych lub krótkich filmików. Konieczne jest posiadanie zainstalowanej na smartfonie aplikacji (znajdziesz ją tutaj: iOS, Android, Windows Phone) oraz konta w serwisie przypisanego do Twojego numeru telefonu.