Grupy na facebooku

W przypadku komputerów, czytniki ekranu lepiej radzą sobie z tak zwaną mobilną wersją strony Facebooka, dlatego dla Twojej wygody publikujemy odnośniki do obu wersji. Dla smartfonów Facebook przygotował również dwie aplikacje: pierwsza do korzystania z całego serwisu (iOS, Android, Windows Phone), druga dedykowana jest właśnie grupom (iOS, Android).

Niewidomi i Niedowidzący – Bądźmy razem!

Luźna grupa ogólnotematyczna, gdzie zarówno możesz szukać pomocy, dzielić się dowolnymi informacjami, dyskutować o nich czy wymieniać uprzejmości. Jedyną obowiązującą zasadą jest zachowanie szacunku do innych uczestników.
Odnośniki: zwyczajny, mobilny.

Ślepa samopomoc chłopska

Grupa skoncentrowana na wzajemnym wsparciu. Kierowana do osób niewidomych, słabowidzących oraz ich rodziców lub osób związanych ze środowiskiem. W przypadku chęci dołączenia, administrator prosi o wiadomość prywatną celem potwierdzenia powyższego.
Odnośniki: zwyczajny, mobilny.

Osoby słabowidzące

Grupa służąca wymianie doświadczeń i wzajemnej pomocy dla osób niedowidzących.
Odnośniki: zwyczajny, mobilny.

TyfloGiełda

Sprzedam / oddam / kupię / zamienię – wszystko co może być potrzebne słabowidzącym, niewidomym lub tym, którzy im pomagają.
Odnośniki: zwyczajny, mobilny.

Dostępne Apple oraz Dostępny Android

Grupy służąca wymianie wszelakich doświadczeń z korzystania z produktów, usług i systemów firm Apple i Google, akcesoriów i aplikacji z nimi współpracującymi oraz pomysłami na jeszcze bardziej komfortowe korzystanie. Jeśli masz smartfon, tablet, bystry zegarek lub inne tego typu urządzenie i nie bardzo wiesz, co i jak, bez wahania dołącz do którejś z grup!
Odnośniki.
Dostępne Apple: zwyczajny, mobilny.
Dostępny Android: zwyczajny, mobilny.

Niewidomi rodzice

Grupa ta powstała po to, by rodzice, którzy mają już jakieś doświadczenie w wychowywaniu dzieci, będąc osobami niewidomymi, mogli podzielić się cennym doświadczeniem z tymi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na tej drodze.
Odnośniki: zwyczajny, mobilny.

Dzieciaki z wadą wzroku oraz Dzieci niewidome i niedowidzące

Identyczne w założeniach grupy dla rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością wzroku. Stworzone z myślą o wymianie doświadczeń oraz wzajemnej pomocy. Mile widziani są też lekarze, terapeuci oraz tyflopedagodzy.
Odnośniki.
Dzieciaki z wadą wzroku: zwyczajnie, mobilnie.
Dzieci niewidome i niedowidzące: zwyczajnie, mobilnie.

I love reading

Ta grupa to miejsce dla osób, które uwielbiają nie tylko czytanie książek, ale dzielenie się nimi z innymi lub po prostu rozmawianie o nich. Tutaj także możesz znaleźć kolejne ciekawe propozycje do pochłonięcia na nudne wieczory czy długie podróże.
Odnośnik: zwyczajny, mobilny.

Blingo!

Grupa poświęcona tematyce nauki języków obcych, studiów oraz pracy zawodowej osób z dysfunkcją wzroku w tej dziedzinie.
Odnośniki: zwyczajny, mobilny.
Społeczność działa również na WhatsAppie: aby dołączyć, kliknij tutaj.

Pies Przewodnik

Miejsce dla obecnych i przyszłych posiadaczy psów przewodników oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem. Wszystko o szkoleniach, karmach, trawnikach, szorkach, smyczach, szczepieniach i paragrafach.
Odnośniki: zwyczajnie, mobilnie.

Niewidomi w kuchni

Znasz świetny przepis? Poszukujesz sposobu na wykonanie kulinarnej ewolucji? Pierwsze kroki w gotowaniu? Jeśli na któreś z pytań odpowiadasz tak lub zwyczajnie już Ci ślinka cieknie, to miejsce jest z pewnością dla Ciebie!
Odnośniki: zwyczajnie, mobilnie.

RANDKA W CIEMNO

Jak sama nazwa grupy wskazuje, jeśli chciałbyś kogoś poznać – to dobrze trafiłeś, trafiłaś! Randkowanie, flirtowanie – prawie wszystkie chwyty dozwolone ;)
Odnośniki: zwyczajnie, mobilnie.

Opisujemy niewidomym

Miejsce, gdzie możesz poprosić o opisanie dowolnej grafiki lub filmiku, do których z oczywistych względów nie masz dostępu. Może to być również zdjęcie produktu z Twojej lodówki, by ustalić datę przydatności do spożycia. Na grupie spotkasz wiele widzących, pomocnych osób.
Odnośniki: zwyczajnie, mobilnie.

Powrót do strony głównej listy grup.